QS63XXG12
DigiKey Part Number
679-3372-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS63XXG12
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 7.20MM
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.20mm Dia
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
20mcd
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)