A-1PA-113-039G2
DigiKey Part Number
ARF2169-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-1PA-113-039G2
Description
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 1.5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC 1.13mm OD Coaxial Cable 1.530" (38.86mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
1.530" (38.86mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
2nd Connector
Base Product Number
2nd Contact Gender
Female
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 5,176
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 3.9"
In-Stock: 69
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 5.9"