F52L1A7H111009B100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount
F52L1A7H111009B100
DigiKey Part Number
609-F52L1A7H111009B100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F52L1A7H111009B100
Description
FLEX CONNECTOR, P=1.00MM, H=5.04
Detailed Description
EDA/CAD Models
F52L1A7H111009B100 Models
Category
Height Above Board
0.198" (5.04mm)
Voltage Rating
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
9
Current Rating (Amps)
0.5A
Pitch
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness
0.30mm