BTFW30R-3RBTGE4LF
DigiKey Part Number
BTFW30R-3RBTGE4LF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BTFW30R-3RBTGE4LF
Description
CONN RCPT 30POS TIN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Tin
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BTFW30R-3RBTGE4LF Models
Category
Number of Positions
30
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Pitch
0.039" (1.00mm)