MDBRE15SEAN0
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
MDBRE15SEAN0
DigiKey Part Number
MDBRE15SEAN0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDBRE15SEAN0
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MDBRE15SEAN0 Models
Category
Shell Material, Finish
Zinc, Nickel Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Packaging
Tray
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
200V
Number of Rows
3
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C