L77SDAH15SOL2RM8C309
L77SDAH15SOL2RM8C309
L77SDAH15SOL2RM8C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDAH15SOL2RM8C309
DigiKey Part Number
L77SDAH15SOL2RM8C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDAH15SOL2RM8C309
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77SDAH15SOL2RM8C309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C