L77HDE15SD1CH4R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 45
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Assmann WSW Components
Assmann WSW Components
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 317
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDE15SD1CH4R
L77HDE15SD1CH4R
L77HDE15SD1CH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDE15SD1CH4R
DigiKey Part Number
L77HDE15SD1CH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDE15SD1CH4R
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDE15SD1CH4R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C