L77DFB25S1BON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 8,654
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L77DFB25S1BON is not available
L77DFB25S1BON
DigiKey Part Number
L77DFB25S1BON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFB25S1BON
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C