L77DA15S1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L77DA15S1AON is not available
L77DA15S1AON
DigiKey Part Number
L77DA15S1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15S1AON
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C