L777TSBH25POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 29
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 4
NorComp Inc.
In Stock: 0
NorComp Inc.
In Stock: 280
In Stock: 829
In Stock: 540
EDAC Inc.
EDAC Inc.
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L777TSBH25POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777TSBH25POL2
DigiKey Part Number
L777TSBH25POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777TSBH25POL2
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777TSBH25POL2 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C