L777HDD78P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777HDD78P
DigiKey Part Number
L777HDD78P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777HDD78P
Description
CONN D-SUB HD PLG 78POS SLDR CUP
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L777HDD78P Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
4
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C