L717SDB25P1ACH4FC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 10
Datasheet
In Stock: 1,467
Amphenol CONEC
In Stock: 347
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDB25P1ACH4FC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDB25P1ACH4FC309
DigiKey Part Number
L717SDB25P1ACH4FC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25P1ACH4FC309
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDB25P1ACH4FC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C