L717DFD50P1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 752
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 255
Datasheet
In Stock: 249
In Stock: 37
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DFD50P1AON
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFD50P1AON
DigiKey Part Number
L717DFD50P1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFD50P1AON
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DFD50P1AON Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C