L717DFB25P1AON
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFB25P1AON
DigiKey Part Number
L717DFB25P1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFB25P1AON
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DFB25P1AON Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C