L177SDA15S1ACH4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 131
In Stock: 145
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDA15S1ACH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDA15S1ACH4R
DigiKey Part Number
L177SDA15S1ACH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDA15S1ACH4R
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDA15S1ACH4R Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C