L177HDAG26S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 135
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L177HDAG26S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDAG26S
DigiKey Part Number
L177HDAG26S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDAG26S
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177HDAG26S Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Contact Form
Stamped
Number of Rows
3
Contact Material
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C