DBML25S043 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
DBML25S043
DigiKey Part Number
DBML25S043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBML25S043
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
Category
Flange Feature
Cable Side (M3)
Mfr
Termination
Solder Cup
Active
Ingress Protection
Harsh Environment
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C