BTFW30R-3RBTGE4LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | BTFW30R-3RBTGE4LF-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BTFW30R-3RBTGE4LF |
Description | CONN RCPT 30POS TIN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Tin |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BTFW30R-3RBTGE4LF Models |
Category | Number of Positions 30 |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Pitch 0.039" (1.00mm) |