L77TWA11W1SESV4F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TWA11W1SESV4F
DigiKey Part Number
L77TWA11W1SESV4F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWA11W1SESV4F
Description
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Detailed Description
11 (10 + 1 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77TWA11W1SESV4F Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Part Status
Active
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Contact Material
Bronze
Contact Type
Signal and Coax or Power (Not Included)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C