L77DFAG15S1APNRM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 139
Image for L77DFAG15S1APNRM6 is not available
L77DFAG15S1APNRM6
DigiKey Part Number
L77DFAG15S1APNRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFAG15S1APNRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Copper Alloy
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C