L717TSBG25POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 17
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 93
In Stock: 553
In Stock: 4
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 306
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 394
In Stock: 795
In Stock: 484
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717TSBG25POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717TSBG25POL2
DigiKey Part Number
L717TSBG25POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TSBG25POL2
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717TSBG25POL2 Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
600V
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C