G832MB031005322HR
DigiKey Part Number
664-G832MB031005322HRTR-ND - Tape & Reel (TR)
664-G832MB031005322HRCT-ND - Cut Tape (CT)
664-G832MB031005322HRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G832MB031005322HR
Description
BTB 100P P=0.8MM RECEPTACLE H=7.
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G832MB031005322HR Models
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Amphenol ICC (Commercial Products)
Features
Board Guide, Pick and Place
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
9mm, 10mm, 11mm, 12mm
Number of Positions
100
Height Above Board
0.303" (7.70mm)
Pitch
0.031" (0.80mm)