6E17C025PBF021
DigiKey Part Number
6E17C025PBF021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6E17C025PBF021
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C