WGCF45-0.5A1
DigiKey Part Number
4236-WGCF45-0.5A1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WGCF45-0.5A1
Description
Carbon Fibre Thermal Pad 45 W/mk
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Dark Gray 50.00mm x 150.00mm Rectangle Adhesive - One Side
Category
Outline
50.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Thermal Resistivity
0.07°C/W
Thermal Conductivity
40W/m-K, 61W/m-K