AS4C2G16D4-62BCN
DigiKey Part Number
1450-AS4C2G16D4-62BCN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS4C2G16D4-62BCN
Description
DDR4, 32GB, 2G X 16, 1.2V, 96-BA
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SDRAM - DDR4 Memory IC 32Gbit Parallel 1.6 GHz 13.75 ns 96-FBGA (7.5x13)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
1.6 GHz
Packaging
Tray
Access Time
13.75 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.14V ~ 1.26V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TC)