ATS015015005-SF-4D
DigiKey Part Number
684-ATS015015005-SF-4D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS015015005-SF-4D
Description
HEATSINK 15X15X5MM
EDA/CAD Models
ATS015015005-SF-4D Models
Length
0.591" (15.00mm)
Width
0.590" (15.00mm)
Fin Height
0.197" (5.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
38.56°C/W @ 200 LFM