ATS015015004-SF-4C
DigiKey Part Number
684-ATS015015004-SF-4C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS015015004-SF-4C
Description
HEATSINK 15X15X4MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS015015004-SF-4C Models
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
0.591" (15.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.590" (15.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.157" (4.00mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
47.08°C/W @ 200 LFM