ATS-HP-F5L150S40W-025
DigiKey Part Number
ATS2165-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F5L150S40W-025
Description
HEAT PIPE FLAT 2.5X8.2X150MM
Detailed Description
Heat Pipe Flat Copper Sintered
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.323" (8.20mm)
Part Status
Active
Height
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Flat
Power - Cooling
98.0W @ 150mm