ATS-HP-F5L100S45W-024
DigiKey Part Number
ATS2164-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F5L100S45W-024
Description
HEAT PIPE FLAT 2.5X8.2X100MM
Detailed Description
Heat Pipe Flat Copper Sintered
Length
3.937" (100.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.323" (8.20mm)
Part Status
Active
Height
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Flat
Power - Cooling
44.0W @ 100mm