RF20-10A-L-00-50-G-T/R
DigiKey Part Number
2057-RF20-10A-L-00-50-G-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
2057-RF20-10A-L-00-50-G-T/RCT-ND - Cut Tape (CT)
2057-RF20-10A-L-00-50-G-T/RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF20-10A-L-00-50-G-T/R
Description
CONN RF MHF SMT VERT 50OHM
Detailed Description
U.FL (UMCC), I-PEX MHFI Connector Receptacle, Male Pin 50 Ohms Surface Mount Solder
Mounting Type
Surface Mount
Mfr
Fastening Type
Snap-On
Series
Frequency - Max
6 GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Center Contact Material
Copper Alloy
Connector Type
Receptacle, Male Pin
Dielectric Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Voltage Rating
60 V
Impedance
50 Ohms