AB5030HF-210X297
DigiKey Part Number
3M157170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5030HF-210X297
Description
RF ABSORB SHEET 11.693"X8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet AB5000HF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 11.693" (297.00mm) X 0.012" (0.30mm)
Category
Width
8.268" (210.00mm)
Thickness - Overall
0.012" (0.30mm)
Packaging
Box
Type
Absorbing Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)
Length
11.693" (297.00mm)