AB5030HF-210X15
DigiKey Part Number
3M157172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5030HF-210X15
Description
RF EMI ABSORB TAPE 49.21'X8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Tape AB5000HF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 49.210' (15.00m) X 0.012" (0.30mm)
Category
Thickness - Overall
0.012" (0.30mm)
Packaging
Bulk
Type
Absorbing Tape
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)
Length
49.210' (15.00m)
Base Product Number
Width
8.268" (210.00mm)