5602-44-0142A-900
DigiKey Part Number
3M10730-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-900
Description
CABLE SATA F-F 900MM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 2.95' (900.00mm) Silver Shielded
Packaging
Box
Length
2.95' (900.00mm)
Wire Gauge
30 AWG
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 324
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE SATA F-F 500MM
In-Stock: 341
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 640
CABLE SATA F-F 700MM
In-Stock: 994
CABLE SATA F-F 800MM