5602-44-0142A-600
DigiKey Part Number
3M10727-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-600
Description
CABLE SATA F-F 600MM
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 1.96' (600.00mm) Silver Shielded
Packaging
Box
Length
1.96' (600.00mm)
Wire Gauge
30 AWG
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 640
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE SATA F-F 500MM
In-Stock: 341
CABLE SATA F-F 700MM
In-Stock: 994
CABLE SATA F-F 800MM
In-Stock: 2809
CABLE SATA F-F 900MM