5602-22-0142A-900
DigiKey Part Number
5602-22-0142A-900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-22-0142A-900
Description
CABLE SATA F-F 900MM
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 2.95' (900.00mm) Silver Shielded
Category
Fastening Type
Push-Pull
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
2.95' (900.00mm)
Part Status
Obsolete
Color
Silver
Cable Connectors
SATA
Shielding
Shielded
Number of Positions
7
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Length
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 0
CABLE SATA F-F 700MM
In-Stock: 0
CABLE SATA F-F 800MM
CABLE SATA F-F 500MM