5602-22-0142A-700
DigiKey Part Number
5602-22-0142A-700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-22-0142A-700
Description
CABLE SATA F-F 700MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 2.30' (700.00mm) Silver Shielded
Category
Fastening Type
Push-Pull
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Length
2.30' (700.00mm)
Color
Silver
Shielding
Shielded
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 0
CABLE SATA F-F 800MM
In-Stock: 0
CABLE SATA F-F 900MM
CABLE SATA F-F 500MM