MFR-25FBF52-102K
DigiKey Part Number
13-MFR-25FBF52-102K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FBF52-102K
Description
RES 102K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR-25FBF52-102K Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)