LMG3410R070 Gallium Nitride Power Stage | First Look
Texas Instrumennts’ LMG3410R070 integrates the 600V, 70mΩ GaN FET, gate driver, and protection functions in an 8mm x 8mm low inductance QFN package that requires only a 12V unregulated supply for operation.