MPM3695-100: 16V, 100A, Scalable, DC/DC Power Module with PMBus
Get to know the MPM3695-100, a 16V, 100A, scalable power module with a PMBus interface. This fully integrated power module offers a 0.5V to 3.3V output voltage and internal or external VCC bias for an input voltage up to 16V.