SMDJ54A/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 1,314
Datasheet
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
SMDJ54A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMDJ54A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ54A/TR7
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V