SMBJ22A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMBJ22A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ22A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ22A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ22A/TR13
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Detailed Description
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V