SMAJ78CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ78CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ78CA/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ78CA/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ78CA/TR13
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 3.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.2A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V