SMAJ12A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMAJ12A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ12A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ12A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ12A/TR7
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 20.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V