PNP10VJT-91-100R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 413
Datasheet
100 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP10VJT-91-100R
DigiKey Part Number
PNP10VJT-91-100R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP10VJT-91-100R
Description
RES 100 OHM 5% 10W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PNP10VJT-91-100R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)