CS0805KRX7RYBB222 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CS0805KRX7RYBB222
DigiKey Part Number
CS0805KRX7RYBB222-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS0805KRX7RYBB222
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CS0805KRX7RYBB222 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)