CFR-25JT-52-47R
DigiKey Part Number
13-CFR-25JT-52-47RCT-ND - Cut Tape (CT)
13-CFR-25JT-52-47RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JT-52-47R
Description
RES 47 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
47 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)