CC0805KRNPO9BN100
DigiKey Part Number
13-CC0805KRNPO9BN100TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805KRNPO9BN100CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805KRNPO9BN100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KRNPO9BN100
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805KRNPO9BN100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)