CC0201DRNPO8BN8R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0201DRNPO8BN8R0 |
Description | CAP CER 8PF 25V C0G/NPO 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0201DRNPO8BN8R0 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |