AC0603CRNPO9BN5R6 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 31,478
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
Parametric Equivalent
KEMET
Murata Electronics
5.6 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)