3RP090M-8-S
DigiKey Part Number
13-3RP090M-8-STR-ND - Tape & Reel (TR)
13-3RP090M-8-SCT-ND - Cut Tape (CT)
13-3RP090M-8-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RP090M-8-S
Description
GDT 90V 20KA 3 POLE SMD REEL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 90 V 20000A (20kA) ±20% 3 Pole Surface Mount
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
20000A (20kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
90 V